Leczenie Osteoporozy

Gabinety Lekarskie Osteoporosis oferują kompleksową diagnostykę i leczenie osteoporozy. Na miejscu w Przychodni, równocześnie (wtorek oraz piątek) z konsultacją lekarską można wykonać badanie densytometryczne (densytometria, badanie gęstości kości).

Ponieważ leczenie osteoporozy znajdują się na pograniczu wielu zagadnień medycznych, konieczne jest szerokie podejście interdyscyplinarne do tego zagadnienia. Dlatego w naszej Poradni diagnoza i leczenie ustalane są z największą starannością i w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną opartą o EBM – Evidence Based Medicine (pol.: Medycyna Oparta na Dowodach) oraz zgodną ze standardami International Osteoporosis Foundation (IOF) i International Society of Clinical Densitometry (ISCD).

Z powodu braku dostępności do bezpłatnych poradni leczenia osteoporozy w naszym województwie, postanowiliśmy umożliwić dostęp do leczenia każdemu przez obniżenie ceny za konsultację lekarską.

Zazwyczaj już w trakcie pierwszej lub drugiej konsultacji można ustalić postępowanie i wdrożyć najskuteczniejsze leczenie.

Rejestracja telefoniczna jest możliwa pod numerem: (58) 77 02 880 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-13:00).

W naszej Przychodni istnieją unikalne metody leczenia osteoporozy w trybie ambulatoryjnym, w tym możliwość podawania leków dożylnie lub podskórnie (szczegóły u lekarza).

W czasie spotkania z lekarzem ustalana jest indywidualna strategia leczenia osteoporozy. Dobrze na takie spotkanie udać się z wcześniejszą dokumentacją lekarską (zdjęcia RTG, badania laboratoryjne, wyniki badania densytometrycznego).

Na pierwszą konsultację lekarską w Poradni, należy zgłosić się z wynikami następujących badań:

  • Morfologia krwi obwodowej (22 parametry)
  • Wapń
  • Fosfor
  • Kreatynina
  • 25(OH)D3 – badanie poziomu witaminy D3
  • Osteokalcyna
  • Homocysteina
  • Badanie ogólne moczu

W przypadku kolejnej wizyty, należy zgłosić się z wynikami badań zleconymi przez lekarza podczas ostatniej wizyty.

Nasze poradnie

Zarejestruj się lub zadaj pytanie

Telefon
Telefon
(+48) 58 770 28 80
Adres e-mail
Adres e-mail
kontakt@osteoporoza.med.pl
Rejestracja
Rejestracja
PN - PT: 8:00 - 20:00
SOB: 8:00 - 13:00
Rejestracja online
Rejestracja on-line
Zapisz się na wizytę.
Przejdź »

Wymaga wyrażenia zgody